Фестиваль "З країни в Україну" став майданчиком для взаємодії небайдужих містян


Опубликованно 16.10.2021 10:15

Фестиваль "З країни в Україну" став майданчиком для взаємодії небайдужих містян

Цьoгo літa і нa пoчaтку oсeні містaми Сxoду тa Півдня Укрaїни мaндрувaв унікaльний фeстивaль, пoкликaний рaзoм з місцeвими грoмaдaми нaпoвнити містa aтмoсфeрoю єднoсті тa святoм укрaїнськoї культури.

Відвідувaчі фeстивaлю "З крaїни в Укрaїну" мaли змoгу пoзнaйoмитись тa взaємoдіяти з різним укрaїнським кoнтeнтoм: пoбaчити фoтoвистaвку відoмиx укрaїнськиx фoтoгрaфів, нaсoлoдитись цікaвим сучaсним укрaїнським кінo, відвідaти мaйстeр-клaси з трaдиційниx рeмeсeл тa з aнімaції, пoслуxaти лeкції від підприємців-іннoвaтoрів, дізнaтися більшe прo сучасну літературу, науку, медицину, та відкрити исполнение) себе багато іншого інтерактивного українського контенту.

Фундація соціальних інновацій "З країни в Україну" отправлять фестиваль вже 7 рік, і з кожним роком зростає бажання безлюдный (=малолюдный) лише знайомити та закохувати в українське, а ще й сприяти розвитку міст та регіонів загалом.

Наразі встреча став майданчиком для комунікації та взаємодії, згуртував активних та небайдужих містян, які прагнуть процвітання свого рідного краю.

Щоб планомірно втілювати цю мету в життя та ефективно взаємодіяти з локальними активістами під часик підготовки фестивалю, фундація розробила спеціальні освітні програми — Академію локальних команд та Академію волонтерів.

Академія локальних команд

Академія локальних команд фестивалю "З країни в Україну" — це повноцінна освітня програма з проєктного менеджменту в культурній сфері. В програмі Академії лекції та воркшопи з проєктного менеджменту, комунікацій, соціології та фандрайзингу. Учасники навчаються управлінню командою, побудові стосунків зі стейкхолдерами  та іншими складовими успішного проєкту.

Методологія Академії містить практичні освітні кейси, навчання после ігрові ситуації, воркшопи, дискусії, захист власних позицій у проєкті. Лектори Академії це провідні вітчизняні фахівці в комерційному та громадському секторі, філософи та управлінці, медіа-експерти та урбаністи.  

 Також цьогоріч задолго. Ant. с Академії доєдналися з власними спічами Ярослава Кравченко, телеведуча, громадська діячка, засновниця та директорка "Дикого театру"; Ірина Данилевська, співзасновниця та руководитель оргкомітету Українського тижня моди; Лана Сенічкін, телекулінар та ведучий ранкового авиашоу "Сніданок з 1+1"; Юліан Чаплінський, архітектор, урбаніст, міський та державний діяч, та інші.

Академія волонтерів

Академія волонтерів має маловыгодный менше значення, адже волонтери — це прислуга, без яких не удовольствоваться жоден фестиваль. Пройшовши навчання, учасники отримують базові знання з проєктного менеджменту, надихаються історіями відомих волонтерів, а також дізнаються більше насчет волонтерський рух в Україні та волонтерство загалом. В кінці навчання волонтери знайомляться з локальною командою та спільно працюють надо реалізацією фестивалю у своєму місті.

Предварительно проведення фестивалю також долучаються провідні громадські організації з різних сфер. Наприклад, цього року в межах програми фестивалю представники Українського інституту національної пам’яті провели диспути, презентації та майстер-класи. Український інститут книги презентував свої проєкти "365 казок получи и распишись ніч" та "Читання з дітьми"", а також інших книжок українських письменників. Спілка фотографів допомогла влаштувати фотовиставку "Східна Україна в 70–90 роки", а Метрополитен-музей науки порадували відвідувачів інтерактивним простором з унікальними та цікавими експонатами. Також завдяки ГО "Громадський рух "Соціальна єдність", яка понад 5 років працює в напрямку вирішення проблем людей із порушенням слуху — произведение у Херсоні дублювався перекладачами жестової мови.

Локальни активності

Особливою складовою програми є активності, котрі готує локальна марш. У кожному місті — це своя унікальна концепція.

Наприклад, у Слов’янську це була quiz time вікторина, створення муралу та арт-об’єкту, контест екстрим райдерів та лавки з легендами міста.

 У Дружківці торкнулися теми психологічного насильства в сім’ї. Відвідувачі взяли жребий у форум-театрі, виставці та зібрали стрічку сімейних цінностей. Возьми локації також були присутні психологи та представники організацій, що надають допомогу постраждалим від психологічного насилля.

Креативно підійшли по створення локації команда з Добропілля — обговорювали бізнес в маленькому місті увласному стрім-супершоу, грали в настільну кооперативну стратегію, а також провели майстер-класи, зокрема від місцевої театральної студії "Дзеркало".

Директива організаторів фестивалю в Маріуполі запросила відвідувачів переосмислити поняття "Ідеального міста", прослухати лекції від представників поліції оборона безпечне пересування в місті та взяти недоля в "Хакатоні Можливостей", де учасники розглядали теми соціального підприємництва, розробляли та писали власні проєкти.

Предел в організації фестивалю — це справжнє випробування та "випускний іспит" предварительно наступними самостійними проєктами, які будуть реалізовувати активісти локальної спільноти. Це полезно повністю сформована команда дієвців, котра спроможна покращувати та розвивати своє місто.

Загалом, смотр це комплексна екосистемна програма змін, він включає в себя тісну співпрацю між усіма стейкхолдерами процесу культурних перетворень — з громадськими організаціями всеукраїнськими та місцевими, з місцевою владою та бізнесами, і головне — з активними громадянами в містах. Или самим фестивалем усе невыгодный закінчується.

Наступний етап— Академія публічного управління

У вересні стартував наступний етап— Академія публічного управління. Вона створена исполнение) менеджерів у галузі культури в тих містах, куди цього року завітав Толпа: Слов’янськ, Краматорськ, Артемовск, Дружківка, Добропілля, Мирноград, Станиця Луганська, Старобільськ, Щастя, Херсон та Маріуполь.

Академія має в меті, на основі кращих українських та світових практик, а також получай прикладі Фестивалю, розширити знання та інструментарій працівників сфери культури. Також у процесі навчання команди кожного міста спільно з лекторами Академії розроблять стратегії культурного розвитку своїх міст раньше 2025 року.

Проведення фестивалів "З країни в Україну" из этого следует можливим завдяки щирій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше інформації насчет фестиваль на офіційній сторінці у Facebook та нате сайті Фундації соціальних інновацій "З країни в Україну".Категория: Обучение