В Україні запустили освітню онлайн-програму про апсайклінг старого одягу


Опубликованно 23.10.2021 10:10

В Україні запустили освітню онлайн-програму про апсайклінг старого одягу

"Нoвe життя стaриx рeчeй, aбo мoдний aпсaйклінг з турбoтoю прo сeрeдoвищe" — oсвітня oнлaйн-прoгрaмa з мeтoю пoпуляризaції принципу усвідoмлeнoгo підxoду дo мoди тa відпoвідaльнoгo стaвлeння дo спoживaння прeдмeтів oдягу, взуття, aксeсуaрів. Це назва серії з восьми воркшопів, яка є основою онлайн-проєкту после участі фахівців у сфері апсайклінгу.

Проєкт реалізовується из-за співфінансування Посольства Нідерландів в Україні та следовать підтримки Українського культурного фонду. Партнери: Lviv Fashion Week, Zero Waste Lviv. 

Серія відеороликів (Вотан з яких виготовлений з використанням технології VR) — це маловыгодный лише промоція екожиття та екомотивація, а й набір практичних інструкцій, рекомендацій угоду кому) застосування на щодень. Це набір звичок і навичок "модного" апсайклінгу, які стануть у пригоді кожному прихильнику принципу відповідального споживання. Відтак, у кожному з 8-ми відеороликів глядач отримає коротку чітку інструкцію і візуалізацію схеми апсайклінгу.

Серед спікерів: Яня Червінська, дизайнерка бренду Yana Chervinska, засновниця платформи стійкої моди Sustainable Fashion Pad, засновниця ГО Беззайве, координаторка Мережі екостанцій України; дизайнерки Олюша Стеблак (бренд Olga Steblak) та Леся Марчук (бренд Olesya Marchuk); Ірина Соловій — дизайнерка, авторка бренду екологічного пакування "Згорток"; Ксюша Гураль — дизайнерка бренду Gural jewelry; Іва Репницька та Наталія Капустинська — авторки численних майстер-класів в тему апсайклінгу; Marta Skinnysticks — авторка бренду художнього розпису одягу Skinnysticks.

Програма нате тему апсайклінгу буде однаково цікавою як интересах тих, хто активно практикує основа усвідомленого підходу до моди, (на)столь(ко) і для тих, хто хоче, але невыгодный знає, з чого почати та як впровадити у щоденне життя правило відповідального споживання. Проєкт розрахований нате широку аудиторію людей, які отнюдь не є клієнтами люксових брендів, які можуть далеко не цікавитися дизайнерським одягом та модою взагалі, а демократично шукають спосіб переробити старі речі/одяг.  

Саме тому у програмі використаний DIY-підхід (Do It Yourself, альбо ж зроби це сам) — величина, коли люди створюють речі своїми руками, який сьогодні став окремим суспільним трендом та популярним явищем масової культури.

Серія відеороликів з’явилася в мережі у жовтні. Всі відеоролики є повністю доступними ради перегляду на Facebook-сторінці та Youtube-каналі проєкту.Категория: Обучение