Новости

Що таке каторга? Історія російської каторги

Що таке каторга? Це підневільна праця. «Каторга» - слово, яке асоціюється з каральними роботами, які використовувалися для покарання злочинців саме в Росії. Часто воно зустрічається в творах російських письменників XIX століття. Катюша Маслова з роману «Воскресіння», старший з братів Карамазових, Катерина Ізмайлова з нарису Лєскова – всі ці герої... ( подробнее )

Фома Аквінський: біографія, творчість, ідеї

У статті поговоримо про біографії Фоми Аквінського. Це найвідоміший філософ і теолог, якому світ зобов\'язаний важливими знаннями. Ми докладно розглянемо життєвий шлях і досягнення цієї великої людини.Перше знайомство

Розгляд біографії Фоми Аквінського почнемо з побіжного знайомства з ним. Це видатний учений, який є теологом і філософом.... ( подробнее )

"Доводити до сказу": значення фразеологізму, походження й тлумачення

Навіть ті, хто жодного разу коваля не бачили, розуміють значення фразеологізму «доводити до сказу». Ми ж сьогодні постараємося нікого не дратувати, а все докладно розповісти про висловлення і його походження.Історія

Як можна було зрозуміти зі вступу, стійке словосполучення родом із кузні. Щоб зробити метал податливим, його треба нагріти.... ( подробнее )

Переліг в Древньої Русі – це... Визначення, історія та цікаві факти

Будь розвинена цивілізована держава брала початок з навичок і досвіду людини, поставленого у важкі умови перед природою. Це стосується древніх людей, які змогли своїми зусиллями досягти неймовірних результатів, на основі яких ми побудували сучасне суспільство. Основою кожної країни є її економіка, а основою економіки – сільське господарство. Саме... ( подробнее )

Ганс Кельзен: біографія і сім\'я

Ганс Кельзен (фото нижче) – американський юрист австрійського походження, філософ, педагог і автор праць з міжнародного права, який сформулював «чисту теорію права».Видатний юрист і філософ

У статусі професора права Віденського університету Кельзен опублікував кілька робіт, а в 1919 році йому запропонували написати конституцію, яку Австрійська... ( подробнее )

Школа №1558: як дістатися? Відгуки та фото

Школа №1558 імені Росалии де Кастро є кращою в Бабушкінському районі Північно-Східного адміністративного округу Москви. Тут дітей навчають не тільки шкільних предметів та іноземних мов, але і допомагають розвиватися як особистостям. В плані знань навчальний заклад також показує високі показники, які відображаються в результатах олімпіад і при здачі... ( подробнее )

Яка щільність графіту? Графіт: властивості, щільність

Графіт являє собою мінерал, стійку кристалічну модифікацію вуглецю. Вона зберігає свої початкові властивості при стандартних умовах. Матеріал є вогнетривким, достатньо щільним і володіє високою електропровідністю. Виходить він нагріванням антрациту без доступу повітря. Використовується в ливарному виробництві, при виготовленні сталі, а також для... ( подробнее )

Відкриття Японії. Історія Японії

Теплим липневим днем 1853 року японці, які зібралися на березі бухти Урага, вперше в житті побачили пароплави. Американська ескадра під командуванням Метью Перрі, давши кілька сигнальних залпів з корабельних гармат, викликала паніку серед місцевого населення. Цей день в історії часто пов\'язують з насильницьким відкриттям Японії. Як і чому це сталося?... ( подробнее )

Що таке тантал? Особливості, вироби, властивості та застосування

Розумний метал. Цей термін з\'явився в діловому світі в середині XX століття. Розумні метали використовувалися в якості матеріалів для високих технологій, які застосовуються в електроніці та робототехніки. Одним з таких високотехнологічних металів і став тантал. Сьогодні він нерозривно пов\'язаний з такими поняттями, як супутниковий зв\'язок, бортові... ( подробнее )

Спорт в СРСР в 60-80 роки

Приємно усвідомлювати, що живеш в одній з самих спортивних країн на земній кулі. У країні, що виховала тисячі великих спортсменів, яка завоювала сотні трофеїв світового рівня, назавжди вписавшей свої рекорди в літопис спортивної історії.

Значна частина спортивних подвигів вітчизняних спортсменів припадає на час перебування Радянського Союзу.... ( подробнее )